Do poznámky k objednávke uveďte týždeň v ktorom chcete dodať matky!!!

 

Včelie matky F1 generácie s možnosťou dodania na konkrétne presný termín (Termín dodania sa myslí týždeň v dannom roku 2024 a nie deň) . V roku 2024 je možnosť výberu s termínov od 22.týždňa až po 36.týždeň . Pri zadávaní objednávky do POZNÁMKY K OBJEDNÁVKE napíšte číslo konkrétneho týždňa v ktorom chcete, aby sme Vám dodali včelie matky!!! Pred odoslaním Vás budeme kontaktovať a dohodneme sa ktorý deň v dannom týždni matky odošleme alebo si ich prídete prevziať osobne.

 

Včelie matky vlastnej línie F1 ktorá je v uznávacom pokračovaní rozchovávame od vlastných inseminovaných matiek. Matky posielame iba kladúce a označené zelenou opalitovou značkou. Sú v klietke so sprievodnými včelami  a evidenčným lístkom. Poštou posielame doporučene na dobierku 1.triedou. Pred odoslaním Vás budeme telefonicky kontaktovať. Ak nám  nepotvrdíte, že si matky preberiete, tak  budete zo zoznamu vyradený!!! Naše matky sa nedajú zakúpiť cez internetové bazáre a ani od žiadnych iných takzvaných priekupníkov včelích matiek. Máme uznaný oficiálny plemenný chov včely kranskej a sme členom ZCHVMSKV  #včelie matky #queen bees #apis melifera carnica

Niečo o matkách vlastnej línie „Pliešovčanka“

Naša vlastná línia (v uznávacom pokračovaní), ktorú rozchovávame od inseminovaných matiek slovenskej kranskej včely, je výberom toho najlepšieho, čo je na našej včelnici. Na prvé miesto s vlastností kladieme dôraz na miernosť, hygienické správanie a varoatoleranciu (VSH).Vyberáme včelstvá, ktoré dosahujú rýchly jarný rozvoj, čistiaci pud, celoročne vykazujú najnižší spád klieštika a zároveň sú najmiernejšie.  Výhody rýchleho rozvoja ocenia chovatelia v nižších a stredných nadmorských výškach. Čistiaci pud je kontrolovaný pomocou hygienických testov a je robený u inseminovaných matiek a aj u ich dcér. Včelstvá od týchto matiek dosahujú medný výnos nad 100% priemeru celej našej včelnice. Dobre využívajú znáškové podmienky, hodia sa pre nektárové a aj medovicové znášky.  Včelstvá dobre zimujú ,na jar neplytvajú zásobami. Aj napriek svojej miernosti sa včelstvá dokážu adekvátne brániť.

Vznik Pliešovčanky – V roku 2013 sme na jednom vzdialenom stanovisku podcenili ošetrenie proti klieštikovi. Mali sme tam štyridsať rodín s matkami Vigor a našimi pôvodnými matkami, s ktorými sme začínali. Zostali nám len tri rodiny, ktoré boli v perfektnej kondicií. Matky v týchto rodinách boli sestry a mali v hodnotení pin testov najlepšie výsledky. V ten rok sme rozchovali od týchto matiek dvadsať dcér, ktoré sme nechali spáriť pri časovej izolácií s trúdmi od najlepšej inseminovanej matky Vigor. V ďalšom roku sme od týchto matiek rozchovali ďalšie matky a skúšali sme hygienické testy a iné vlastnosti. Pri hygienických testoch dosahovali rovnaké výsledky ako ich matky. Rozhodli sme sa, že v nasledujúcich rokoch využieme inseminačnú službu, ktorú zabezpečuje ZCHVMSKV. Insemináciu urobil inseminačný technik Vladimír Sokol. Inseminovaných bolo viacero kombinácií a tieto matky si vedieme v matrike matiek pod názvom vlastná línia.

Naše včelie matky sa dajú zakúpiť len u nás! Neponúkame matky na žiadnych internetových bazároch ani nikde inde! Ďakujeme priekupníkom včelích matiek , že nekopírujú naše texty a fotky!!!

40,00 

Na objednávku

Kategórie: Včelie matky Včely