Špeciálny úľ rámikovej miery Langstroth 2/3 na odchov včelích matiek. Úľ je natrený akrylovou farbou v odtienoch-biela, modrá, zelená, žltá, červená. Do objednávky treba uviesť odtieň farby.

Úľ je rozdelený na 4 sekcie, do každej sekcie sa vkladajú dva skladacie polrámiky. Spojením týchto rámikov vznikne originál rámik Langstroth 2/3 448 x 159 mm.  V jednom úli sa dajú ochovať až 4 matky súčasne. Po skončení chovu matiek sa  dajú vybrať vnútorné plastové prepážky a spojiť všetky sekcie v jednu na 8ks polrámikov… nieje problém takto zimovať záložné matky do budúcej sezóny. Alebo pospájať polrámiky do celých rámikov a vyskladať si produkčnú rodinu ktorú zazimujete a na jar následne rozoberiete na ďalší chov včelích matiek. Tento spôsob odchovu matiek sa nám osvedčil a každý rok takto odchováme stovky včelých matiek.

Úľ je robený z kvalitného smrekového dreva a všetky spoje sú lepené vodovzdorným lepidlom Rakoll GXL d4. Hrúbka steny úľa je 25mm. Vnútorné prepážky sú s plastu 3mm. Súčasťou je 8ks skladacích polrámikov, zateplený vonkajší vrchnák aj s oplechovaním, 4ks letáčové plastové uzávery, 4ks vnútorné prepážky, 4ks stropné vrchnáky a 4ks krmítko na cesto. 

70,00 

Vypredané