Prvé objednané matky začneme posielať až od 14.6.2021 podľa poradia došlých objednávok. Posledné prijaté objednávky, by mali byť vybavené do konca júla 2021!!!

Včelie matky Vigor F1 rozchovávame od inseminovaných matiek Ing. Čermaka na základe licencie. Tieto matky sa nedajú zakúpiť cez internetové bazáre, ale iba od licencovaných chovateľov matiek. Matky posielame iba kladúce a označené opalitovou značkou. Sú v klietke so sprievodnými včelami  a evidenčným lístkom. Poštou posielame doporučene na dobierku 1.triedou.   Rozosielať matky začíname od 1.júna do konca augusta  podľa PORADIA došlých objednávok !!! Pred odoslaním Vás budeme telefonicky kontaktovať. Ak nám  nepotvrdíte, že si matky preberiete, tak matky posielame ďalšiemu v poradí a vy budete zo zoznamu vyradený!!! Dodanie matiek závisí od počasia a návratnosti matiek z páriacich preletov. #včelie matky #queen bees #apis melifera carnica

Niečo o matkách Vigor

Pre rozchov a distribúciu sme vybrali kmeň VIGOR kvôli vlastnostiam, ktoré sa osvedčili v našom chove: je to mierna včela, ľahko ovládateľná , aj pri zvýšenej sliedivosti v bez znáškovom období. Takmer sa nerojí, rojová nálada nastane málokedy, väčšinou ide o chybu chovateľa. Kmeň je šľachtený na odolnosť proti chorobám, dôraz je kladený na dobrý čistiaci pud vďaka ,ktorému sú včelstvá vitálnejšie, nozematóza či zvápenatenie plodu sú výnimkou. Hygienický test je robený u inseminovaných matiek a aj u ich dcér. Dobre využívajú znáškové podmienky, hodia sa pre nektárové a aj medovicové znášky. Včelstvá Vigor využívajú aj vzdialenejšie zdroje nektáru. Metúca môže byť nižšia početnosť včiel vo včelstve skoro na jar, včely sú šľachtené na dlhovekosť , žijú dlhšie a nie je ich treba také množstvo vo včelstve. Aj nižší počet včiel prinesie dostatok medu. Včelstvá dobre zimujú ,na jar neplytvajú zásobami. Včelstvá sú sledované na citlivosť voči roztočom Varroa . Aj viac ročné matky sú dobre plodné.

Zoznam registrovaných chovateľov matiek VIGOR:

http://vigorbee.cz/vigor-bee/chovatele/

 

25,00 

Vypredané

Kategórie: Včelie matky