Prvé objednané matky začneme posielať až od 1.6.2023 podľa poradia došlých objednávok. Posledné prijaté objednávky, by mali byť vybavené do konca augusta 2023!!!(Prvé objednávky príjmame v januári 2023 a koniec objednávok je v máji 2023 alebo po naplnení objednávok.)Nekontaktujte nás kôli termínu dodania matiek!!!Keď budete na rade ozveme sa Vám. Ak potrebujete matky na konkrétny termín, zvolte kategóriu (Včelie matky na presný termín). Ďakujeme za pochopenie.

Včelie matky línie Tatranka F1 rozchovávame od inseminovaných matiek ktoré berieme z Ústavu včelárstva v Liptovskom Hrádku. Matky posielame iba kladúce a označené žltou opalitovou značkou. Sú v klietke so sprievodnými včelami  a evidenčným lístkom. Poštou posielame doporučene na dobierku 1.triedou.  Posielame podľa poradia došlých objednávok. Rozosielať matky začíname od 1.júna do konca augusta podľa PORADIA došlých objednávok!!! (Prvé objednávky príjmame v januari 2023 a koniec objednávok je v máji 2023 alebo po naplnení objednávok.) Pred odoslaním Vás budeme telefonicky kontaktovať. Ak nám nepotvrdíte, že si matky preberiete, tak matky posielame ďalšiemu v poradí a vy budete zo zoznamu vyradený!!! Dodanie matiek závisí od počasia a návratnosti matiek z páriacich preletov.

Niečo o matkách vlastnej línie „Tatranka“

Matky rozchovávame od inseminovaných matiek ktoré berieme z UVČ. Je to slovenská kranská včela karpatského typu, vyšľachtená na UVČ  v Liptovskom Hrádku. V súčasnosti sa na Tatranke robí výskum  na VSH test na špeciálnej testačnej stanici. Je to včela ktorá dobre zvláda zimné obdobie. Veľmi dobre zimuje a pokojne zvláda aj dlhé zimné obdobie má malo zimných mŕtvoliek. V jarnom období ma veľmi rýchly jarný rozvoj. Napredovanie a intenzita rozvoja je rovnocenná s ostatnými líniami včiel kraňskej rasy. Včelstva sú aj napriek priemerným rozlohám plodu veľmi početné. Veľmi dobre dokážu využívať jarné aj letné nektárové znášky no najmä medovicové  znášky.

30,00 

Vypredané

Kategórie: Včelie matky Včely