Do poznámky k objednávke uveďte týždeň v ktorom chcete matky!!!

 

Včelie matky F1 generácie s možnosťou dodania na konkrétne presný termín (Termín dodania sa myslí týždeň v dannom roku 2022 a nie deň) . V roku 2023 je možnosť výberu s termínov od 22.týždňa až po 36.týždeň . Pri zadávaní objednávky do POZNÁMKY K OBJEDNÁVKE napíšte číslo konkrétneho týždňa v ktorom chcete, aby sme Vám dodali včelie matky. Pred odoslaním Vás budeme kontaktovať a dohodneme sa ktorý deň v dannom týždni matky odošleme alebo si ich prídete prevziať osobne.

 

Včelie matky vlastnej línie F1 rozchovávame od  inseminovaných matiek . Matky posielame iba kladúce a označené žltou opalitovou značkou. Sú v klietke so sprievodnými včelami  a evidenčným lístkom. Poštou posielame doporučene na dobierku 1.triedou. Pred odoslaním Vás budeme telefonicky kontaktovať. Ak nám  nepotvrdíte, že si matky preberiete, tak  budete zo zoznamu vyradený!!! Naše matky sa nedajú zakúpiť cez internetové bazáre a ani od žiadnych iných takzvaných priekupníkov včelích matiek. Máme uznaný oficiálny plemenný chov včely kranskej a sme členom ZCHVMSKV  #včelie matky #queen bees #apis melifera carnica

Včelie matky línie Tatranka F1 rozchovávame od inseminovaných matiek ktoré berieme z Ústavu včelárstva v Liptovskom Hrádku. Matky posielame iba kladúce a označené opalitovou značkou. Sú v klietke so sprievodnými včelami  a evidenčným lístkom. Poštou posielame doporučene na dobierku 1.triedou. Pred odoslaním Vás budeme telefonicky kontaktovať. Ak nám nepotvrdíte, že si matky preberiete, tak matky posielame ďalšiemu v poradí a vy budete zo zoznamu vyradený!!! 

Niečo o matkách vlastnej línie „Tatranka“

Matky rozchovávame od inseminovaných matiek ktoré berieme z UVČ. Je to slovenská kranská včela karpatského typu, vyšľachtená na UVČ  v Liptovskom Hrádku. V súčasnosti sa na Tatranke robí výskum  na VSH test na špeciálnej testačnej stanici. Je to včela ktorá dobre zvláda zimné obdobie. Veľmi dobre zimuje a pokojne zvláda aj dlhé zimné obdobie má malo zimných mŕtvoliek. V jarnom období ma veľmi rýchly jarný rozvoj. Napredovanie a intenzita rozvoja je rovnocenná s ostatnými líniami včiel kraňskej rasy. Včelstva sú aj napriek priemerným rozlohám plodu veľmi početné. Veľmi dobre dokážu využívať jarné aj letné nektárové znášky no najmä medovicové  znášky.

40,00 

Vypredané

Kategórie: Včelie matky Včely